Mélyül az LMP válsága: a teljes Vas vármegyei elnökség elhagyta a pártot
Az elmúlt hónapokban sorra hagyták el a pártot legismertebb politikusai.
Az LMP szerint félő, hogy kimondottan néhány előre meghatározott településre írták azt a javaslatot, amely alapján az állam átvállalja az ötezer lakosúnál nagyobb önkormányzatok adósságállományának 40-70 százalékát.
Az LMP szerint félő, hogy kimondottan néhány előre meghatározott településre írták azt a javaslatot, amely alapján az állam átvállalja az ötezer lakosúnál nagyobb önkormányzatok adósságállományának 40-70 százalékát – mondta szerdán Szilágyi Péter az MTI-nek. A párt figyelni fogja, hogy a fővárosi V. kerület, Debrecen vagy Hódmezővásárhely adósságát milyen arányban veszik át – tette hozzá.
Szilágyi Péter szerint a fontos részletek most sem derültek ki; nem látszanak azok az objektív szempontok, amelyek alapján eldől, hogy az ötezresnél nagyobb települések közül melyiknek vállalják át 40 és melyiknek 70 százalékban az adósságállományát. Az Országgyűlés önkormányzati és területfejlesztési bizottságának tagja kijelentette, az LMP-ben felmerült a gyanú, hogy elsősorban a települések vezetőinek „formális vagy informális politikai ereje” határozza majd meg, hogy az adósság hány százalékát vállalja át az állam. Hozzátette, attól is tartanak, hogy a javaslatot „meghatározott településekre írták”, ezért pártjuk figyelni fogja, hogy a főváros V. kerülete, Debrecen és Hódmezővásárhely milyen arányban részesül az adósságátvállalásból. Előbbi kettőnek Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője és Kósa Lajos a kormánypárt ügyvezető alelnöke áll az élén. Hódmezővásárhely korábbi polgármestere Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár volt.
A képviselő egyúttal igazságtalannak nevezte, hogy a kormány nem néz szembe azzal a ténnyel, hogy egyes települések a felelőtlen gazdálkodásuk miatt adósodtak el.